Przygotowanie do badania w znieczuleniu ogólnym (z anestezjologiem)
Proszę zgłosić się ze świeżymi wynikami w dniu badania (nie starszymi niż dwa tygodnie):
Pacjenci do 20 r. ż. - morfologia z rozmazem
Pacjenci 20 – 40 lat - morfologia z rozmazem - elektrolity (sód, potas) - glukoza
Pacjenci 41 – 60 lat - morfologia z rozmazem - elektrolity (sód, potas) - glukoza - kreatynina - EKG
Pacjenci powyżej 60 lat - morfologia z rozmazem - elektrolity (sód, potas) - glukoza - kreatynina - ALT (GPT), AST(GOT) - układ krzepnięcia - EKG
Na co najmniej 24h przez badaniem należy uzupełnić ankietę anestezjologiczną, która znajduje się w kolejnej zakładce "ANKIETA ANESTEZJOLOGICZNA" (ankieta jest w formie online – po kliknięciu „Wyślij”, zostaje automatycznie wysłana do lekarza anestezjologa, aby mógł zapoznać się wcześniej ze stanem zdrowia pacjenta.
Do badania kolonoskopii należy przygotować się środkiem na przeczyszczenie wydawanym na receptę oraz dietą. Jeśli chcą Państwo otrzymać od nas receptę, prosimy o informację. Recepta zostanie wysłana 4-cyfrowym kodem sms.
Instrukcje dotyczące diety i przeczyszczania znajdują się na stronie badania /kolonoskopia/ . W zależności od nazwy przepisanego środka, należy wejść w daną zakładkę, w której mieści się instrukcja (prosimy zapoznać się z wytycznymi minimum tydzień przed badaniem).
Do trzech dni od dnia umówienia wizyty, należy wpłacić zadatek 200zł na poczet znieczulenia ogólnego. Płatności można dokonać przy pomocy kodu BLIK, dzwoniąc na rejestrację, bądź za pośrednictwem przelewu tradycyjnego. Wybierając opcję przelewu należy wysłać potwierdzenie na e-mail. Numer konta/e-mail: https://gastromed.info/kontakt W przypadku niestawienia się pacjenta na badanie lub braku informacji do dnia poprzedzającego badanie o nieobecności, zadatek przepada.
WAŻNE! Należy zgłosić się z osobą towarzyszącą – po znieczuleniu ogólnym jest bezwzględny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 24h Bezpośrednio przed badaniem należy wyjąć protezy zębowe. Spożywanie płynów należy zakończyć najpóźniej 4 godziny przed badaniem.
Jak i w jakim celu jest wykonywane znieczulenie ogólne?
Przeprowadzane jest przez zespół anestezjologiczny – lekarza anestezjologa wraz z pielęgniarką anestezjologiczną. Krótkotrwałe znieczulenie polegające na podaniu pacjentowi dożylnie leków uspokajających, przeciwbólowych oraz usypiających, które w krótkim czasie powodują zaśnięcie. Sen trwa kilka minut – w zależności od długości zabiegu dawki można powtarzać. Pacjent oddycha sam, podczas zabiegu monitorowane są podstawowe czynności życiowe pacjenta (tętno, oddech, ciśnienie).
Ten rodzaj znieczulenia ma na celu eliminację świadomości, bólu i dyskomfortu, który może towarzyszyć podczas badań endoskopowych
Postępowanie po znieczuleniu ogólnym
Po znieczuleniu ocena sytuacji i reakcje mogą być słabsze niż zazwyczaj pomimo braku takiego wrażenia.
Przed upływem 24 godzin nie wolno pić alkoholu, przyjmować leków nasennych oraz prowadzić pojazdów mechanicznych. Należy również powstrzymać się od podejmowania ważnych decyzji, podpisywania dokumentów prawnych oraz czynności mogących zagrozić Państwu lub otoczeniu.
Przyjmowanie płynów oraz posiłków można rozpocząć 2 godziny po znieczuleniu ogólnym