Konsultacja i diagnostyka fizjoterapeutyczna
To pierwszy krok do skutecznej rehabilitacji oraz leczenia. Podczas wizyty przeprowadzę wywiad i ocenię Twój obecny stan zdrowia pod kątem funkcji organizmu. Efektem będzie dobranie odpowiedniej metody rehabilitacji, a także zaplanowanie serii zabiegów oraz ćwiczeń.
Osteopatia wisceralna w chorobach układu pokarmowego (SIBO, IBS, refluks, zgaga, zaparcia, wzdęcia)
Celem tej terapii jest zmniejszenie bólu i napięcia w obrębie narządów układu pokarmowego i całej jamy brzusznej. Stostuję techniki osteopatyczne skierowane na struktury układu nerwowego, krążenia, kręgosłupa, układu trzewnego oraz przeponę miedniczną i oddechowową.
Osteopatia proktologiczna
Nietrzymanie gazów i stolca, stan po operacjach proktologicznych, hemoroidy, zaparcia, ból okolicy kości guzicznej, zespół mięśnia gruszkowatego. W trakcie terapii poprawię zaburzony drenaż krwi w rejonie jelita grubego i odbytu, co pozwoli na poprawę perystaltyki w obrębie jelit oraz uzyskamy zmniejszenie obrzęku guzków krwawniczych.
Osteopatia urologiczna (nietrzymanie moczu, zaburzenia prostaty, pęcherz nadreaktywny, częstomocz
Do wymienionych zaburzeń dochodzi w wyniku nieodpowiedniego trybu życia, po zabiegach operacyjnych, w przebiegu zachodzących procesów starzenia się organizmu. Podczas terapii przywracam prawidłowe napięcie w okolicy miednicy mniejszej, pracuję nad postawą ciała, edukuję.
Osteopatia wisceralna w chorobach układu pokarmowego u dzieci (refluks, kolka niemowlęca, zaparcia)
W terapii osteopatycznej u dzieci terapeuta wyeliminuje dysfunkcje w ciele dziecka mogące utrudniać pracę układu nerwowego i zwiększające intensywność objawów. Terapia wisceralna skupia się głównie na rozluźnieniu i ukrwieniu tkanki jelita oraz normalizacji przepływu informacji nerwowej z jelit do mózgu. Dzięki temu procesy fizjologiczne zachodzące w tym obszarze zostają odblokowane, co skutkuje wzrostem procesów trawienia i przesuwaniem treści pokarmowej do kolejnych części jelita. Oprócz tego terapeuta sprawdzi i skoryguje nieprawidłowe nawyki ułożeniowe dziecka, wynikające ze zwiększonych napięć np. w kręgosłupie.
Terapia blizn i zrostów
Rehabilitację rozpoczynam już po kilku dniach od operacji. Pracuję również ze „starymi bliznami”. Blizny i powstałe wokół nich zrosty mogą prowadzić do wielu powikłań, np. kobiety po mastektomii mogą mieć ograniczoną ruchomość rąk, usunięcie wyrostka, pęcherzyka żółciowego, przepukliny, cesarskie cięcie, zabiegi laparoskopowe mogą powodować silne bóle kręgosłupa, problemy z pęcherzem, lub z układem trawiennym.