Terapia wisceralna może pomóc w walce z problemami trawiennymi ale również objawami bólowymi struktur wokół które wywołane są przez choroby przewodu pokarmowego.

Terapia wisceralna

Terapia wisceralna układu pokarmowego

Terapia wisceralna jest polecana osobom, które cierpią między innymi na:

• bóle w obrębie jamy brzusznej, w tym również kolki,
• zaparcia, biegunki, wzdęcia,
• nietolerancje pokarmowe,
• zespół jelita drażliwego,
• zgagę, refluks żołądkowo-przełykowy, wrzody żołądka
• schorzenia wątroby, trzustki


Terapia wisceralna może pomóc w walce z problemami trawiennymi ale również objawami bólowymi struktur wokół które wywołane są przez choroby przewodu pokarmowego.

Konsultacja i diagnostyka fizjoterapeutyczna

To pierwszy krok do skutecznej rehabilitacji oraz leczenia. Podczas wizyty przeprowadzę wywiad i ocenię Twój obecny stan zdrowia pod kątem funkcji organizmu. Efektem będzie dobranie odpowiedniej metody rehabilitacji, a także zaplanowanie serii zabiegów oraz ćwiczeń.

Osteopatia wisceralna w chorobach układu pokarmowego (SIBO, IBS, refluks, zgaga, zaparcia, wzdęcia)

Celem tej terapii jest zmniejszenie bólu i napięcia w obrębie narządów układu pokarmowego i całej jamy brzusznej. Stostuję techniki osteopatyczne skierowane na struktury układu nerwowego, krążenia, kręgosłupa, układu trzewnego oraz przeponę miedniczną i oddechowową.

Osteopatia proktologiczna

Nietrzymanie gazów i stolca, stan po operacjach proktologicznych, hemoroidy, zaparcia, ból okolicy kości guzicznej, zespół mięśnia gruszkowatego. W trakcie terapii poprawię zaburzony drenaż krwi w rejonie jelita grubego i odbytu, co pozwoli na poprawę perystaltyki w obrębie jelit oraz uzyskamy zmniejszenie obrzęku guzków krwawniczych.

Osteopatia urologiczna (nietrzymanie moczu, zaburzenia prostaty, pęcherz nadreaktywny, częstomocz

Do wymienionych zaburzeń dochodzi w wyniku nieodpowiedniego trybu życia, po zabiegach operacyjnych, w przebiegu zachodzących procesów starzenia się organizmu. Podczas terapii przywracam prawidłowe napięcie w okolicy miednicy mniejszej, pracuję nad postawą ciała, edukuję.

Osteopatia wisceralna w chorobach układu pokarmowego u dzieci (refluks, kolka niemowlęca, zaparcia)

W terapii osteopatycznej u dzieci terapeuta wyeliminuje dysfunkcje w ciele dziecka mogące utrudniać pracę układu nerwowego i zwiększające intensywność objawów. Terapia wisceralna skupia się głównie na rozluźnieniu i ukrwieniu tkanki jelita oraz normalizacji przepływu informacji nerwowej z jelit do mózgu. Dzięki temu procesy fizjologiczne zachodzące w tym obszarze zostają odblokowane, co skutkuje wzrostem procesów trawienia i przesuwaniem treści pokarmowej do kolejnych części jelita. Oprócz tego terapeuta sprawdzi i skoryguje nieprawidłowe nawyki ułożeniowe dziecka, wynikające ze zwiększonych napięć np. w kręgosłupie.

Terapia blizn i zrostów

Rehabilitację rozpoczynam już po kilku dniach od operacji. Pracuję również ze „starymi bliznami”. Blizny i powstałe wokół nich zrosty mogą prowadzić do wielu powikłań, np. kobiety po mastektomii mogą mieć ograniczoną ruchomość rąk, usunięcie wyrostka, pęcherzyka żółciowego, przepukliny, cesarskie cięcie, zabiegi laparoskopowe mogą powodować silne bóle kręgosłupa, problemy z pęcherzem, lub z układem trawiennym.

Umów się na konsultację z wybranym specjalistą już dziś!

kontakt

ul. Wiosenna 12/1
15-322 Białystok

dojazd autobusami linii:
3, 10, 11, 16, 23, 26, 104

darmowy parking znajduje się wzdłuż stadionu

nasi partnerzy

AllianzMedicoverCompensaPZU
pointer-up linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram