Terapia wisceralna

Terapia wisceralna może pomóc w walce z problemami trawiennymi ale również objawami bólowymi struktur wokół które wywołane są przez choroby przewodu pokarmowego.

Terapia wisceralna układu pokarmowego

Terapia wisceralna jest polecana osobom, które cierpią między innymi na:
• bóle w obrębie jamy brzusznej, w tym również kolki,
• zaparcia, biegunki, wzdęcia,
• nietolerancje pokarmowe,
• zespół jelita drażliwego,
• zgagę, refluks żołądkowo-przełykowy, wrzody żołądka
• schorzenia wątroby, trzustki
 

Terapia wisceralna może pomóc w walce z problemami trawiennymi ale również objawami bólowymi struktur wokół które wywołane są przez choroby przewodu pokarmowego.

Konsultacja i diagnostyka fizjoterapeutyczna - To pierwszy krok do skutecznej rehabilitacji oraz leczenia. Podczas wizyty przeprowadzę wywiad i ocenię Twój obecny stan zdrowia pod kątem funkcji organizmu. Efektem będzie dobranie odpowiedniej metody rehabilitacji, a także zaplanowanie serii zabiegów oraz ćwiczeń..

Osteopatia wisceralna w chorobach układu pokarmowego (SIBO, IBS, refluks, zgaga, zaparcia, wzdęcia) - Celem tej terapii jest zmniejszenie bólu i napiecia w obrębie narządów układu pokarmowego i całej jamy brzusznej. Stostuję techniki osteopatyczne skierowane na struktury układu nerwowego, krążenia, kręgosłupa, układu trzewnego oraz przeponę miedniczną i oddechowową.

Osteopatia proktologiczna - Nietrzymanie gazów i stolca, stan po operacjach proktologicznych, hemoroidy, zaparcia, ból okolicy kości guzicznej, zespół mięśnia gruszkowatego. W trakcie terapii poprawię zaburzony drenaż krwi w rejonie jelita grubego i odbytu, co pozwoli na poprawę perystaltyki w obrębie jelit oraz uzyskamy zmniejszenie obrzęku guzków krwawniczych.

Osteopatia urologiczna (nietrzymanie moczu, zaburzenia prostaty, pęcherz nadreaktywny, częstomocz) - Do wymienionych zaburzeń dochodzi w wyniku nieodpowiedniego trybu życia, po zabiegach operacyjnych, w przebiegu zachodzących procesów starzenia się organizmu. Podczas terapii przywracam prawidłowe napięcie w okolicy miednicy mniejszej, pracuję nad postawą ciała, edukuję.

Osteopatia hormonalna (bezsenność, zaburzenia płodności, brak energii, trudności z koncentracją, otyłość, cukrzyca) - Podczas wywiadu zidentyfikuję elementy które mogą wywołać hormonalną nierównowagę, a następnie określam bardziej wspierający styl życia dla układu neuro-immuno-endokrynowego, aby organizm wrócił do homeostazy. Dobiorę miejscowe lub globalne techniki, które będą oddziaływać na konkretny organ: nadnercza – jajnik – grasica – tarczyca – trzustka – wątroba. Otrzymasz porady higieniczne i dietetyczne, które zapewnią Ci długoterminowe wsparcie w leczeniu osteopatycznym, a także integrację koherencji serca.

Rehabilitacja stawów skroniowo-żuchwowych, czaszki i odcinka szyjnego kręgosłupa - Likwiduję napięcia w obrębie kości czaszki, mobilizuję stawy szyjnego odcinka kręgosłupa oraz rozluźniam układ mięśniowo – powięziowy w obrębie całej głowy. Dzięki temu zmniejszam napięcie mięśni i więzadeł otaczających staw skroniowo – żuchwowy, poprawam jego funkcjonowanie oraz zmniejszam objawy bólowe.

Rehabilitacja klatki piersiowej i odcinka piersiowego kręgosłupa - Usuwam napięcie mięśniowo-powięziowe, przywracam właściwą ruchomość w kręgosłupie piersiowym, w obrębie żeber, mostka, obojczyka, przepony, górnego otworu klatki piersiowej oraz mobilizuję powstałe blizny i zrosty po zabiegach operacyjnych.

Rehabilitacja powłok brzucha i odcinka lędźwiowego kręgosłupa (przepukliny, rozejście kresy białej) - Dolegliwości w obrębie cylindra brzusznego mogą wynikać z nieprawidłowej pracy mięśni przykręgosłupowych, nieprawidłowego ustawienia stawów kręgosłupa lędźwiowego, spojenia łonowego, stawów krzyżowo-biodrowych, dolnych żeber, z więzadeł miednicy, jak również z powodu przeciążeń aparatu wieszadłowego narządów wewnętrznych. Tu liczy się dokładna diagnostyka i terapia dysfunkcyjnych struktur.

Rehabilitacja stawów biodrowych i kości krzyżowej - Bóle w okolicy kości krzyżowej i stawów biodrowych najczęściej są efektem przeciążenia spowodowanego siedzącym trybem życia. Inną przyczyną bólu może być uraz po upadku na plecy, stłuczenie, złamanie kości krzyżowej, zagięcie kości ogonowej. Podczas wywiadu ustalam przyczynę dolegliwości, następnie określam cel terapii i przeprowadzam zabieg.

Rehabilitacja płuc - To usługa skierowana do osób, które na co dzień chcą efektywniej oddychać. W trakcie terapii pracuję w obrębie zatok, krtani, płuc, przepony oraz uczę różnorodnych ćwiczeń oddechowych, aby wypracować najlepszą funkcję oddechu. Terapia jest niezwykle pomocna jeśli przebyłeś/aś choroby układu oddechowego i chcesz zwiększyć swoją kondycję oddechową.

Rehabilitacja zatok - Nadmierna produkcja i zaleganie wydzieliny, nawracające infekcje, bóle głowy, uczucie wzmożonego ciśnienia wokół gałek ocznych i/lub w uszach to najczęściej zgłaszane symptomy w tracie stanów zapalnych zatok. Wiele z nich mogę złagodzić lub wyeliminować dzięki, rozluźnieniu kości czaszki, uruchomieniu drenażu śluzówek i udrożnieniu zatkanych zatok. Terapia zatok zalecana jest dla osób pracujących w klimatyzowanych pomieszczeniach.

Terapia blizn i zrostów - Rehabilitację rozpoczynam już po kilku dniach od operacji. Pracuję również ze „starymi bliznami”. Blizny i powstałe wokól nich zrosty mogą prowadzić do wielu powikłań, np. kobiety po mastektomii mogą mieć ograniczoną ruchomość rąk, usunięcie wyrostka, pęcherzyka żółciowego, przepukliny, cesarskie cięcie, zabiegi laparoskopowe mogą powodować silne bóle kręgosłupa, problemy z pęcherzem, lub z układem trawiennym.

Kinesiotaping - Kinesiotaping stosuję w celu utrwalenia i podtrzymania efektów wykonanej terapii. Pacjent jeszcze przez tydzień poddawany jest wspomagającym bodźcom, które zapewnia odpowiednia aplikacja taśmy.

Trening brzucha - Podczas ćwiczeń dowiesz się jakie mięśnie tworzą przednią i boczną ścianę brzucha, nauczysz się ćwiczeń hipopresyjnych (vacuum). Trening jest tak skomponowany by osiągnąć efekt płaskiego brzucha, szczupłej talii oraz zarysowanych mięśni. Systematyczny trening zapobiega obniżaniu narządów wewnętrzych, wzmacniają mięśnie głębokie brzucha i mięśnie dna miednicy, zapobiegają nietrzymaniu moczu i pojawianiu się bólów kręgosłupa. Zwiększają elastyczność tkanek, poprawiają pracę mięśni oddechowych. Niezbędne we wszystkich schorzeniach związanych z klatką piersiową, jamą brzucha i miednicą..

Umów wizytę