Terapia wisceralna

Terapia wisceralna może pomóc w walce z problemami trawiennymi ale również objawami bólowymi struktur wokół które wywołane są przez choroby przewodu pokarmowego.

Terapia wisceralna układu pokarmowego

Terapia wisceralna jest polecana osobom, które cierpią między innymi na:
• bóle w obrębie jamy brzusznej, w tym również kolki,
• zaparcia, biegunki, wzdęcia,
• nietolerancje pokarmowe,
• zespół jelita drażliwego,
• zgagę, refluks żołądkowo-przełykowy, wrzody żołądka
• schorzenia wątroby, trzustki
 

Terapia wisceralna może pomóc w walce z problemami trawiennymi ale również objawami bólowymi struktur wokół które wywołane są przez choroby przewodu pokarmowego.

Bóle kręgosłupa - Napięcia z jelit, żołądka i innych narządów pobudzają receptory bólowe i powodują przykurcze mięśni prostownika grzbietu. Ruchomość segmentów kręgosłupa jest stopniowo ograniczana, a w konsekwencji powstaje przeciążenie kręgosłupa skutkujące silnym bólem.

Bóle klatki piersiowej - Wzdęte jelita mogą też powodować ucisk na przeponę, a więc utrudniać oddychanie torem brzusznym, co może wpłynąć na zbyt duże obciążenie mięśni międzyżebrowych i chrząstek żebrowo-mostkowych. W efekcie mogą pojawiać się bóle w klatce piersiowej i z przodu mostka.

Bóle miednicy - zaparcia, które powodują napięcie okolicznych tkanek, wówczas organy zaczynają ciągnąć za otaczające struktury układu mięśniowo-szkieletowego powodując ich nieprawidłowe położenie, co prowadzi do wystąpienia bólów np. w obrębie stawów biodrowych, stawów, krzyżowo-biodrowych, kości krzyżowej.

Techniki wisceralne polegają na rozluźnianiu i stopniowym zdejmowaniu napięcia z organów wewnętrznych. Łagodne techniki manualne wpływają też na lepsze ukrwienie narządów, co przekłada się na ich wydajność.
Umów wizytę