USG jamy brzusznej z oceną odźwiernika u dzieci do 6 miesiąca życia

Badanie USG jamy brzusznej z oceną odźwiernika u dzieci do 6. miesiąca życia jest potrzebne do diagnozowania zaburzeń żołądkowo-jelitowych, w tym stenozy (zwężenia) odźwiernika, co może prowadzić do problemów z karmieniem i gromadzeniem się pokarmu w żołądku.

Wskazania do badania

  • Częste wymioty lub ulewanie, szczególnie jeśli są siłowe.
  • Zauważalne opóźnienie w przyroście masy ciała.
  • Objawy odwodnienia u dziecka.
  • Podejrzenie stenozy odźwiernika lub innych anomalii anatomicznych żołądka i jelit.

USG jamy brzusznej z oceną odźwiernika u dzieci do 6 miesiąca życia

Przygotowanie do badania

Dziecko przed badaniem powinno pozostać na czczo przez około 2 godziny, aby zapewnić lepszą widoczność podczas USG. Procedura USG pod kątem refluksu żołądkowo-przełykowego oraz oceny odźwiernika wymaga wykonania pierwszego badania na pusty żołądek, po którym należy nakarmić dziecko, a następnie przeprowadzić drugie USG. Jest to ważne dla oceny pracy żołądka i ewentualnego refluksu, jak również dla oceny funkcji odźwiernika. W związku z tym rodzice lub opiekunowie powinni przygotować i zabrać ze sobą odpowiedni pokarm dla dziecka, taki jak woda, herbata, klarowny sok lub mleko, którym dziecko będzie nakarmione między badaniami. Ważne jest, aby rodzice byli poinformowani o konieczności takiego przygotowania, co umożliwi dokładniejszą ocenę stanu zdrowia dziecka i potencjalne wykrycie problemów gastroenterologicznych na wczesnym etapie.

Umów się na konsultację z wybranym specjalistą już dziś!

kontakt

ul. Wiosenna 12/1
15-322 Białystok

dojazd autobusami linii:
3, 10, 11, 16, 23, 26, 104

darmowy parking znajduje się wzdłuż stadionu

nasi partnerzy

AllianzMedicoverCompensaPZU
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram